Inwestycja kapitału zakładowego

Pytanie:

"Czy kapitał założycielski - np. 100 000 zł może być w jakiś sposób użyty (zainwestowany) przy działalności spółki (np. na zakup materiałów lub maszyn). Czy jest to kapitał lub lepiej - gwarancja wypłacalności spółki do tego limitu (w przypadku zadłużeń lub upadku spółki)?"

Odpowiedź prawnika: Inwestycja kapitału zakładowego

Oczywiście kapitał ten może zostać zainwestowany. Zamrożenie tego kapitału zdecydowanie niweczyłoby jakiekolwiek szanse za sukces w działalności spółki. Należy jednak zaznaczyć, że jeżeli mowa o kapitale zakładowym spółek kapitałowych (akcyjnej lub z ograniczoną odpowiedzialnością), spółka taka odpowiada do wysokości swego kapitału - czyli jak w przykładzie - do 100 000 zł. Owe 100 000 złotych może zostać zainwestowane - te pieniądze zamieniają się wówczas na zainwestowane materiały.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika