Kopie świadectw w aktach byłego pracownika

Pytanie:

"Czy pracodawca pozostawia w aktach osobowych pracownika, z którym została rozwiązana umowa o pracę, kopie jego świadectwa szkolnego oraz wcześniejszych świadectw pracy? Czy też jest zobowiązany wydać byłemu pracownikowi kopie tych dokumentów wraz z aktualnym świadectwem pracy?"

Odpowiedź prawnika: Kopie świadectw w aktach byłego pracownika

Pracodawca może przechowywać dokumenty dotyczące danego pracownika. Do takich w szczególności należy kopia świadectwa pracy. Ponadto należy zaznaczyć, że oryginały dokumentów takich jak świadectwa maturalne, dyplomy itp. muszą być pracownikowi bezwzględnie zwrócone w dniu jego odejścia z pracy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika