Koszty adwokackie

Pytanie:

Zapłaciłem adwokatowi znaczną kwotę jako pełnomocnikowi w toczącym się procesie z mojego powództwa , sąd wydał dla mnie wyrok pozytywny zasądzając od pozwanego wszystkie koszty sądowe wraz z kosztami adokackimi , pytanie ; czy w takim przypadku kiedy adwokat otrzymał już wcześniej pieniądze odemnie jako powoda , czy zasądzone koszty adwokackie które zapłaci na moją rzecz pozwany a są one równe tej kwocie jaką adwokat już otrzymał , należą się wyłącznie dla mnie ?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Przepisy kodeksu postępowania cywilnego wyraźnie stwierdzają, iż koszty są zwracane przez stronę przegrywającą przeciwnikowi, a nie jego pełnomocnikowi. Zasądzone koszty otrzymuje strona procesowa. Wynagrodzenie adwokata jest zaliczane do zwracanych kosztów, ale to nie oznacza, że ta część jest wypłacana adwokatowi. Pełnomocnik procesowy z wyboru otrzymuje wynagrodzenie od swego mocodawcy.  

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Bolesta

20.2.2018 2:31:56

Re: Koszty adwokackie

Z kolei nt. kosztów procesowych w kościelnym procesie o nieważność małżeństwa zapraszam również na mój blog dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

lech

16.10.2015 13:9:56

Re: Koszty adwokackie

Syn brał udział w wypadku drogowym syn jechał drogą z pierwszeństwem przejazdu wyjechał mu samochod z drogi podporządkowanej sprawa zakończyła się w sądzie wyrok pozytywny dla syna moje pytanie od kogo mogę domagać się zwrotu kosztów adwokackich?

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: