Licencja zarządcy nieruchomości a koncesja

Pytanie:

Czy wobec tego, że od dnia 1.01.2001 obowiązuje nowe prawo gospodarcze, które ogranicza liczbę koncesji, nadal zobligowani jesteśmy do uzyskania licencji pośrednika i zarządcy zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Obowiązek uzyskania licencji pośrednika lub zarządcy nieruchomościami to nie to samo, co koncesja bądź zezwolenia na prowadzenie określonej działalności dla przedsiębiorcy. Samo podjęcie działalności w zakresie pośrednictwa lub zarządzania nieruchomościami nie podlega bowiem koncesjonowaniu. Osoby prowadzące taką działalność muszą mieć jednak określone kwalifikacje potwierdzone tzw. licencjami (podobnie jak lekarze, prawnicy, doradcy podatkowi, doradcy inwestycyjni, biegli rewidenci itd.). Zgodnie z art. 232 ust. 3 Ustawy o gospodarce nieruchomościami do dnia 31 grudnia 2001 r. możliwe jest jeszcze prowadzenie działalności w zakresie pośrednictwa i zarządzania nieruchomościami bez licencji.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Mr Wolf

31.1.2014 19:54:11

Re: Licencja zarządcy nieruchomości a koncesja

ta deregulacja nie powinna obejmować tego zawodu - zarządca powinien nadal posiadać licencję, które jest dowodem jego wiedzy, umiejętności itp. (z drugiej strony nie wyobrażam sobie żeby liczace się firmy z tej branży decydowały się na zatrudnienie kogoś bez licencji ryzykujac swoją reputacją)


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: