Liczenie głosów oddanych podczas głosowania

Pytanie:

Czy podczas głosowania w spółce akcyjnej, głosy wstrzymujące się są w podsumowaniu liczone jako głosy przeciw? Proszę o podanie podstawy prawnej.

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 4. § 1 pkt. 9 ksh, głosy są to głosy: „za”, „przeciw” lub „wstrzymujące się” oddane podczas głosowania w sposób zgodny z ustawą, umową albo statutem spółki. Wynika z powyższego, że głosy wstrzymujące się należą do głosów oddanych, a to oznacza, że głosy te mają znaczenie takie jak głosy „przeciw”, gdyż aby przegłosować uchwałę liczy się głosy „za” i porównuje ich liczbę z wszystkimi głosami oddanymi, a więc z głosami „przeciw” i wstrzymującymi się.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: