Lokal zamienny

Pytanie:

"Jakie warunki musi spełnić lokal zamienny?"

Odpowiedź prawnika: Lokal zamienny

Zgodnie z definicją zawartą w art. 2 ust. 1 pkt 6 ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego:

lokalu zamiennym - należy przez to rozumieć lokal znajdujący się w tej samej miejscowości, w której jest położony lokal dotychczasowy, wyposażony w co najmniej takie urządzenia techniczne, w jakie był wyposażony lokal używany dotychczas, o powierzchni pokoi takiej jak w lokalu dotychczas używanym; warunek ten uznaje się za spełniony, jeżeli na członka gospodarstwa domowego przypada 10 m2 powierzchni łącznej pokoi, a w wypadku gospodarstwa jednoosobowego - 20 m2 tej powierzchni

Wobec powyższego wskazać należy, że o tym czy określony lokal spełnia wymogi lokalu zamiennego, decydują trzy kryteria:

- jego powierzchnia,

- położenie,

- wyposażenie.


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • EWA 2015-08-20 17:51:42

    o pyta czy moze odciac? co za skandal - kradna mieszkania, potem odcinaja media, potem dosaja od zdrajcow Polakow pozwolenia na wyrzucanie na ulice - i kreci sie ten bu.....rdel - kto polozy kres rozkradaniu Polakom ich mienia! kto wreszcie zwroci uwage na okradanie wszystkiego co sie tylko da - w imie pseudo-prawa! te ustawy to naleza do najgorszego upodlenia Polakow i dla zaglady Polakow w Polsce - w ich wlasnym Kraju! dosc - kradziezy , korupcji i upodlen!!!!! dosc pseudo-rzadow POspolitych bandytow i zlodziei!!!!! prawo dla ludzi ma byc przychylne nie dla hochsztaplerow - aby kradli i upadlali ludzi!!!!


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika