e-prawnik.pl Porady prawne

Ochrona lokatorów

25 Artykułów


25 Informacji


291 Pytań i odpowiedzi


285 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z lokalu

  "Lokator ma już wyrok eksmisyjny i teraz przestał płacić odszkodowanie za zajmowanie lokalu bez tytułu prawnego. Jak go teraz pozwac do sadu o ta zapłate, Czy wysłać mu najpierw wezwanie żeby w terminie 7 dni zapłacil i zastrzec że jeżeli nie (...)"

  Odszkodowanie za bezumowne korzystanie z lokalu
 • Zajmowanie lokalu bez tytułu prawnego

  "Wypowiedziałam umowę najmu lokalu z zachowaniem przepisów Ustawy o ochronie praw lokatorów. Sprawa o eksmisję może trwać latami. Jeżeli sąd pozew oddali na przykład po 2 latach od wypowiedzenia, czy będzie to oznaczało, że przez (...)"

  Zajmowanie lokalu bez tytułu prawnego
 • Wygaśnięcie umowy najmu. Co mogę zrobić, aby najemca opuścił lokal ?

  "Jestem właścicielem mieszkania, które wynająłem na czas oznaczony. Umowa najmu zawarta na czas oznaczony wygasła. W związku z powyższym zwróciłem się do najemcy, aby wyprowadził się z wynajmowanego lokalu. Jednak odmówił i w dalszym ciągu (...)"

  Wygaśnięcie umowy najmu. Co mogę zrobić, aby najemca opuścił lokal ?
 • Lokal zamienny

  "Jakie warunki musi spełnić lokal zamienny?"

  Lokal zamienny
 • Koszty najmu

  "Najemca oprócz czynszu musi dodatkowo płacić za wodę i ścieki oraz wywóz smieci.Za co najemca jeszcze dodatkowo powinien płacić ? (np. czy za oswietlenie klatki schodowj, za dozorcę itp) "

  Koszty najmu
 • Najem hotelowy a spokój członków spółdzielni

  "Niektórzy właściciele mieszkań sąsiednich wynajmują je na krótkie okresy. W związku z tym mieszkańcy budynku są narażani na zakłócanie ciszy nocnej, awantury, niszczenie mienia itp. Jakie regulacje chronią mieszkańców przed takimi naruszeniami?"

  Najem hotelowy a spokój członków spółdzielni