Majątek rozwiedzionych małżonków a podział

Pytanie:

"Jestem 2 lata po orzeczeniu rozwodu. Nie przeprowadzałam podziału majątku. Mąż w czasie trwania malżeństwa otrzymał akcje prywatyzowanego w tym czasie zakładu pracy gdzie pracował. Zdążył je już sprzedać. Czy mam prawo wystąpić o ich podział? "

Odpowiedź prawnika: Majątek rozwiedzionych małżonków a podział

Tak, dochód uzyskany ze sprzedaży akcji stanowi dorobek wspólny małżonków i wchodzi w skład majątku wspólnego. Tym samym były małżonek ma uzasadnione roszczenie o wypłatę należnej mu części majątku.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika