Miejsce złożenia wniosku o wpis do KRS

Pytanie:

Zamierzam założyć spółkę jawną. Siedziba firmy będzie w innym województwie (moje miejsce zamieszkania) a miejsce wykonywania działalności w innym (sklep). Gdzie mam złożyć wniosek o rejestrację spółki?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Sądem właściwym do rejestracji spółki będzie sąd siedziby spółki, a nie miejsca prowadzenia działalności. Wniosek składa się na specjalnych, urzędowych formularzach.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

damian

11.9.2009 13:35:46

Re: Miejsce złożenia wniosku o wpis do KRS

japa


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 5.9.2012

  Zmiany i sprostowania wpisu do KRS

  Dane zawarte w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) podlegają zakazowi ich usuwania. Wprawdzie pewne dane ulegają wykreśleniu, często nawet łącznie z wykreśleniem całego podmiotu, ale nie oznacza (...)

 • 15.7.2017

  Tylko kwalifikowany e-podpis do założenia spółki z o.o.

  Nowelizacja m.in. Kodeksu spółek handlowych likwiduje możliwość korzystania ze „zwykłego” podpisu elektronicznego przy zakładaniu spółek z ograniczoną odpowiedzialnością (...)

 • 12.11.2012

  Urlop wychowawczy - zasady przyznawania

  Pracownicy przysługuje urlop macierzyński w wysokości od 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie i 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie, (...)

 • 23.10.2009

  Zmiany i sprostowania wpisu do KRS

  Dane zawarte w Rejestrze podlegają zakazowi ich usuwania. Wprawdzie pewne dane ulegają wykreśleniu, często nawet łącznie z wykreśleniem całego podmiotu, ale nie oznacza to, że w taki sposób dochodzi (...)

 • 24.1.2007

  Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego

  Rejestr obejmuje podmioty, na które przepisy ustaw nakładają obowiązek uzyskania wpisu do tego Rejestru. Rejestr składa się z rejestru przedsiębiorców, rejestru stowarzyszeń, innych organizacji (...)