Mieszkanie będące wyłączną własnością jednego z małżonków

Pytanie:

Czy małżonek może nie zezwolić współmałżonkowi zamieszkania w mieszkaniu, które jest wyłącznie jego własnością?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 281 Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym jeżeli prawo do mieszkania przysługuje jednemu małżonkowi, drugi małżonek jest uprawniony do korzystania z tego mieszkania w celu zaspokojenia potrzeb rodziny. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przedmiotów urządzenia domowego.

Przepis ten ma na celu zaspokojenie potrzeb rodziny i stworzenie możliwości wspólnego zamieszkiwania małżonków pod jednym dachem, nawet w sytuacji kiedy jeden z małżonków nie posiada prawa do danego mieszkania. Regulacja ta ma na celu umożliwienie normalnego funkcjonowania rodziny i faktycznego pozostawania we wspólnym pożyciu.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: