e-prawnik.pl Porady prawne

Minimalne wynagrodzenie za pracę

Pytanie:

Zatrudniam pracowników z minimalnym wynagrodzeniem. Od nowego roku minimalne wynagrodzenie ma się zmienić. Pracownicy mają w teczce akt osobowych już jeden aneks do umowy o pracę. Czy mam zmienić wynagrodzenie minimalne aneksem (czy aneksy się numeruje?) czy może być to w formie porozumienia, zmian warunków umowy o pracę?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Minimalne wynagrodzenie za pracę

3.12.2007

Zgodnie z § 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 11 września 2007 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2008 r. (Dz.U. 2007 nr 171 poz. 1209), od 1 stycznia 2008 r. ustala się minimalne wynagrodzenie za pracę w kwocie 1 126 zł. Wystarczające jest w tym zakresie pisemne poinformowanie pracownika o zmianie wysokości wynagrodzenia. Aneks do umowy lub wypowiedzenie zmieniające warunki płacy w tym zakresie wydaje się niekonieczny, gdyż wyższa stawka minimalna wynagrodzenia obowiązuje z mocy prawa.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ