Moment powstania księgi wieczystej

Pytanie:

"Z jakim momentem powstaje księga wieczysta?"

Odpowiedź prawnika: Moment powstania księgi wieczystej

Założenie księgi wieczystej następuje z chwilą dokonania pierwszego wpisu (art. 6268 § 10 kodeksu postępowania cywilnego [ dalej k.p.c.] ). O dokonanym wpisie sąd zawiadamia uczestników postępowania wysyłając zawiadomienie zawierające istotną treść wpisu (art. 62610 § 1 i 2 k.p.c.).

Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • AmberGold 2014-09-05 18:17:30

    przedstawiam ofertę numerów ksiąg wieczystych: ambergold.parabanki.info/viewtopic.php?f=9&t=443 zapraszam do sprawdzenia! księgi wieczyste Amber Gold !


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika