Nagroda jubileuszowa dla pracownika

Pytanie:

"Jak mam wyliczyć pracownikowi nagrodę jubileuszową? Czy podstawą nagrody jest wypłata za ostatni miesiąc, czy składniki zapisane w umowie?"

Odpowiedź prawnika: Nagroda jubileuszowa dla pracownika

Obecnie nie ma aktów prawnych, które regulowałyby sposób wypłacania pracownikom nagród jubileuszowych. Dlatego też sposób wypłacania i składniki nagrody jubileuszowej powinny znaleźć się w regulaminie wynagradzania.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Bolo 2011-04-08 09:41:23

    Mam pytanie odnośnie nagrody jubileuszowej. Pracuje w firmie z branży górniczej. Data rozpoczęcia pracy Marzec 2001 , przed tym okresem 5 letnie technikum mechaniczne oraz rok służby wojsku! W firmie przyznaje się nagrodę jubileuszową po 15 latach i jest w to wliczany okres uczęszczania do szkoły ponadpodstawowej. W firmie jest warunek aby dostać tę nagrodę przepracowane 10 lat w tejże firmie. W roku 2010 miałem 15 lat (5 - szkoła, 1- wojsko , 9 - pracy w firmie) a więc nie spełniłem warunku 10 lat pracy w firmie! W obecnym roku 2011 spełniam warunek 10 lat lecz stwierdzono że 15 lecie mi przepadło i nie możemy się cofnąć więc dostane 20 lecie za 4 lata! Czy mam prawo ubiegać się o 15 lecie?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika