e-prawnik.pl Porady prawne

Nagroda jubileuszowa dla pracownika

Pytanie:

Jak mam wyliczyć pracownikowi nagrodę jubileuszową? Czy podstawą nagrody jest wypłata za ostatni miesiąc, czy składniki zapisane w umowie?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Nagroda jubileuszowa dla pracownika

16.11.2002

Obecnie nie ma aktów prawnych, które regulowałyby sposób wypłacania pracownikom nagród jubileuszowych. Dlatego też sposób wypłacania i składniki nagrody jubileuszowej powinny znaleźć się w regulaminie wynagradzania.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: Nagroda jubileuszowa dla pracownika

Bolo

8.4.2011 9:41:23

Re: Nagroda jubileuszowa dla pracownika

Mam pytanie odnośnie nagrody jubileuszowej. Pracuje w firmie z branży górniczej. Data rozpoczęcia pracy Marzec 2001 , przed tym okresem 5 letnie technikum mechaniczne oraz rok służby wojsku! W firmie przyznaje się nagrodę jubileuszową po 15 latach i jest w to wliczany okres uczęszczania do szkoły ponadpodstawowej. W firmie jest warunek aby dostać tę nagrodę przepracowane 10 lat w tejże firmie. W roku 2010 miałem 15 lat (5 - szkoła, 1- wojsko , 9 - pracy w firmie) a więc nie spełniłem warunku 10 lat pracy w firmie! W obecnym roku 2011 spełniam warunek 10 lat lecz stwierdzono że 15 lecie mi przepadło i nie możemy się cofnąć więc dostane 20 lecie za 4 lata! Czy mam prawo ubiegać się o 15 lecie?


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ