Nietworzenie funduszu a termin informacji

Pytanie:

Chciałabym poinformować pracowników o nietworzeniu funduszu socjalnego i niewypłacaniu świadczenia urlopowego. Kiedy mam poinformować pracowników czy w dniu 31.12.2007 r. czy 02.01.2008 r.?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 3 ust. 3 ustawy o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych, pracodawcy zatrudniający według stanu na dzień 1 stycznia danego roku mniej niż 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, mogą tworzyć Fundusz do wysokości i na zasadach określonych w art. 5 lub mogą wypłacać świadczenie urlopowe. Jeżeli pracodawcy, o których mowa powyżej nie są objęci układem zbiorowym pracy i nie są zobowiązani do wydawania regulaminu wynagradzania, muszą przekazać swoim pracownikom informacje o nietworzeniu funduszu i niewypłacaniu świadczenia urlopowego. Informacje te muszą być przekazane w sposób przyjęty u danego pracodawcy w pierwszym miesiącu danego roku kalendarzowego.

W związku z powyższym, w przedstawionym stanie faktycznym pracodawca powinien poinformować pracowników o nietworzeniu funduszu i niewypłacaniu świadczenia urlopowego w dniu 02 stycznia 2008 r. lub każdym innym dniu stycznia.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: