Odmowa wypłaty odszkodowania a treść zażalenia

Pytanie:

"Ubezpieczyciel odmówił mi wypłaty odszkodowania. Jakich argumentów użyć w zażaleniu?"

Odpowiedź prawnika: Odmowa wypłaty odszkodowania a treść zażalenia

W piśmie z zawierającym zażalenie na decyzję ubezpieczyciela radzimy użyć wszelkich dostępnych środków dowodowych (zeznania świadków, ewentualna ekspertyza specjalisty, zdjęcia zrobione tuż po wezwaniu konserwatora) w celu wykazania, iż szkoda
powstała w określonym terminie.  W przypadku ponownej decyzji odmawiającej wypłaty ubezpieczenia przysługuje roszczenie, którego można dochodzić na drodze sądowej.
Jeżeli nie jest się w stanie wykazać w sposób nie budzący wątpliwości daty powstania szkody pozostaje dochodzenie odszkodowania od sąsiada, który nas zalał na zasadach ogólnych Kodeksu cywilnego.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika