Odstąpienie przez ubezpieczyciela od dokonania oględzin przedmiotu ubezpieczenia

Pytanie:

Na co naraża się ubezpieczyciel odstępując od oględzin przedmiotu ubezpieczenia ( mieszkania ) ?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z § 10 ust. 2 Ogólnych Warunków Ubezpieczenia: Zawarcie umowy ubezpieczenia poprzedzone jest dokonaniem przez
ubezpieczyciela oględzin przedmiotu ubezpieczenia. Ubezpieczyciel, po dokonaniu indywidualnej oceny ryzyka może podjąć decyzję o odstąpieniu od oględzin. Zatem ubezpieczyciel powinien  dokonać oględzin mieszkania w celu zbadania jego stanu w chwili zawarcia umowy. Jeżeli jednakże odstępuje od dokonania takiego aktu staranności to należy uznać, iż robi to na własne ryzyko.
Zatem niezrozumiałe i chybione jest powoływanie się przez ubezpieczyciela na to, iż żaden z jej pracowników nie dokonał oględzin mieszkania przed zawarciem umowy.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY