Opłata za ciepło poza sezonem grzewczym

Pytanie:

"Czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo pobierać opłaty za centralne ogrzewanie poza sesonem grzewczym, tlumacząc się trudną sytuacją finansową? Pobieranie opłat za "ciepło", które nie jest dostarczane, jest niezgodne z art. 410 kodeksu cywilnego. "

Odpowiedź prawnika: Opłata za ciepło poza sezonem grzewczym

Pomimo istnienia "sezonu niegrzewczego" spółdzielnia mieszkaniowa będzie mogła w dalszym ciągu pobierać opłaty za centralne ogrzewanie, jeżeli tylko wynika to z umowy zawartej przez spółdzielnię mieszkaniową z zakładem energetycznym. Warunki na jakich będą pobierane opłaty za centralne ogrzewanie zostają bowiem ustalone w powyższej umowie. Jeżeli więc umowa ta zawiera postanowienie, że opłaty za ciepło będą również pobierane poza sezonem grzewczym, czyli przez cały rok, spółdzielnia będzie mogła takie opłaty pobierać. Nie będzie to wówczas niezfodne z prawem, ani traktowane jako świadczenie nienależne z art. 410 kodeksu cywilnego.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika