e-prawnik.pl Porady prawne

Opłaty za przerejestrowanie spółki

Pytanie:

Ile wynosi wpis stały za przerejestrowanie sp. z o.o. z RHB do KRS, a ile wynosi zarejestrowanie zmiany aktu założycielskiego sp. z o.o. wpisanej do KRS? Jakie są dodatkowe opłaty?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Opłaty za przerejestrowanie spółki

11.3.2004

Zgodnie z ustawą wprowadzającą ustawę o Krajowym Rejestrze Sądowym, podmioty wpisane do rejestru handlowego, które nie przerejestrowały się do Krajowego Rejestru Sądowego do 31 grudnia 2003r. obowiązane są do poniesienia opłat sądowych za przerejestrowanie.

Od wniosku o przerejestrowanie spółki z rejestru handlowego do KRS pobiera się takie same opłaty jak za zarejestrowanie nowego podmiotu. Opłatą sądową od wniosku o zarejestrowanie podmiotu w rejestrze przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym pobiera się wpis stały w wysokości 1.000 zł. Ponadto pobierana jest opłata za ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym w wysokości 500 zł. Natomiast od wniosku o zarejestrowanie zmiany wpisu (zarejestrowanie zmian w akcie założycielskim spółki z o.o.), pobiera się wpis stały w kwocie 400 zł. W takiej sytuacji pobiera się również opłatę za publikację w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ