Pełnomocnictwo a umwoa zastawnicza

Pytanie:

"Składam czasami wniosek RZ-1 do sądu. Dołączam do niego umowę zastawniczą. Może zdarzyć się tak, że umowa zostanie podpisana przez kogoś innego upoważnionego przeze mnie. Wynika to chociażby z tego, że umowa może być zawarta daleko ode mnie. W nagłówku znajdują się moje dane plus informacja, że umowę podpisuje, ktoś w moim imieniu. Czy taką umowę mogę załączyć do wniosku czy też konieczne będzie dołączenie również pełnomocnictwa (i zapewne zapłacenie za jego przedłożenie)?"

Odpowiedź prawnika: Pełnomocnictwo a umwoa zastawnicza

Załączenie umowy zastawniczej do wniosku o wpis do rejestru zastawów RZ-1 jest konieczne. Nie ma tu znaczenia czy została ona zawarta bezpośrednio przez strony czy przy pomocy pełnomocnika. Dokument potwierdzający udzielenie pełnomocnictwa powinien zostać załączony do wniosku RZ-1.

Pełnomocnictwo do zawarcia umowy zastawniczej powinno zostać opłacone w kwocie 17 zł, zgodnie z przepisami ustawy o opłacie skarbowej (art. 1 ust. 1 pkt. 2).


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika