Pełnomocnictwo do rachunku bankowego

Pytanie:

"Czy osoba upoważniona do korzystania z konta bankowego posiada takie same prawo do korzystania z niego, jak właściciel? Czy prawo to jest ograniczone odrębnymi przepisami?"

Odpowiedź prawnika: Pełnomocnictwo do rachunku bankowego

Przepisy prawa bankowego nie ustanawiają szczególnych przepisów dla pełnomocnictwa do rachunku bankowego. W praktyce, zakres, treść i rodzaje czynności jakie można wykonywać posiadając pełnomocnictwo do rachunku bankowego z reguły jest określana przez regulaminy poszczególnych banków.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • MADA 2013-11-23 09:54:48

    Przez 10lat byłam pełnomocnikiem do konta walutowego mamy,która przebywała wówczas za granicą.Po wygasnięciu umowy o kntach spisanej przez bank z moja mamą ,ja zostałam właścicielem tego konta poniewaz gdybym tego nie zrobiła oszczędności przejąłby skarb państwa.Co o tym mówia przepisy i czy można mnie zmusić do zwrotu tej gotówki która jest na tym koncie mojej mamie .Nadmieniam iż jest ona osobą która nie potrafi zarzadzac swoimi dochodami. Proszę o odpowiedż.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika