Deklaracje bez podpisu elektronicznego

Pytanie:

Zgodnie z przepisami , od 1 października osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą będą mogły wysyłać deklaracje vat-7 bez podpisu elektronicznego.Czy możliwość taką będą miały tylko osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, czy także ich pełnomocnicy (np. właściciel biura rachunkowego)?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Stosownie do treści § 1 ust. 1 pkt 14 lit. a  rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 września 2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przesyłania deklaracji i podań oraz rodzajów podpisu elektronicznego, którymi powinny być opatrzone wynika, do deklaracji, które mogą być przesyłane bez konieczności stosowania bezpiecznego podpisu elektronicznego należą przesyłane przez podatników, będących osobami fizycznymi deklaracje VAT-7.

Odpowiadając na zadane pytanie należy stwierdzić, że możliwość składania deklaracji VAT-7 bez podpisu elektronicznego będą miały wyłącznie osoby fizyczne, powyższe uproszczenie nie dotyczy natomiast deklaracji składanych przez pełnomocnika.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 22.4.2017

  Zmiany przy zakładaniu spółki z o.o. przez internet

  Przyjęte przez Sejm zmiany dotyczą stosowania podpisu elektronicznego przy zawieraniu umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez internet oraz składania wniosku o rejestrację (...)

 • 23.1.2018

  Jak złożyć PIT przez Internet?

  Wysłanie deklaracji podatkowej przez Internet jest najprostszym i najszybszym sposobem złożenia zeznania rocznego PIT za 2017 rok. Można to zrobić bez wychodzenia z domu lub z dowolnego, najwygodniejszego (...)

 • 11.6.2017

  Jaki podpis przy zawiązywaniu przez internet spółek z o.o.?

  Nowelizacja ma na celu wyeliminowanie możliwości korzystania za zwykłego podpisu elektronicznego przy zawiązywaniu spółek z ograniczoną odpowiedzialnością w trybie S-24 (przy wykorzystaniu (...)

 • 29.4.2017

  Od połowy 2018 roku zwolnienia tylko elektronicznie

  Senat przyjął bez poprawek zmiany ułatwiające wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich. Od połowy 2018 r. zastąpią one całkowicie zwolnienia na drukach papierowych. Jakich zaświadczeń (...)

 • 21.1.2018

  Płatniku, pamiętaj o terminowym przesłaniu informacji PIT

  Od 2015 r. płatnicy i inne podmioty niepełniące funkcji płatnika, zobowiązani są do sporządzania i przekazywania informacji o dochodach osób fizycznych wyłącznie w sposób elektroniczny. (...)