e-prawnik.pl Porady prawne

Połączenie spółki matki ze spółką córką

Pytanie:

Czy jest możliwe połączenie spółki z o.o. "matki" ze spółką z o.o. "córką", w której ta pierwsza jest jedynym jej wspólnikiem posiadającym 100% udziałów  w kapitale zakładowym? Jeśli tak, to w jakim trybie należy tego dokonać bez podwyższania kapitału zakładowego spółki przejmującej?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Połączenie spółki matki ze spółką córką

2.2.2006

Możliwe jest połączenie spółek, w której spółką przejmująca jest spółka matka - posiadająca 100% udziałów w spółce przejmowanej (spółce córce). W takiej sytuacji w myśl art. 515 Kodeksu spółek handlowych może dojść do połączenia spółek bez podwyższania kapitału zakładowego spółki przejmującej (spółki matki). W takiej sytuacji spółka przejmująca nie może w myśl art. 514 par. 1 ksh objąć udziałów lub akcji własnych, zatem nie dojdzie do podwyższenia kapitału zakładowego.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ