Pozbawienie prawa korzystania ze służebności mieszkania

Pytanie:

Czy właściciel może pozbawić daną osobę prawa korzystania ze służebności mieszkania?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Właściciel mieszkania co do zasady nie ma możliwości pozbawienia tego prawa, osoby uprawnionej do korzystania ze służebności. Zgodnie z art. 303 Kodeksu cywilnego jeżeli uprawniony z tytułu służebności osobistej dopuszcza się rażących uchybień przy wykonywaniu swego prawa, właściciel nieruchomości obciążonej może żądać zamiany służebności na rentę.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY