Praca w systemie D2D

Pytanie:

"Kiedy wykonuje pracę pracownik, sprzedający produkty w systemie D2D (door to door)? "

Odpowiedź prawnika: Praca w systemie D2D

Jest to sytuacja pracownika, który ma tzw. ruchome miejsce pracy i wykonuje pracę na pewnym obszarze. W przypadku takiego pracownika o wykonywaniu pracy będzie można mówić dopiero w momencie stawienia się w miejscu wykonywania czynności pracowniczych (np. u pierwszego klienta u którego wykonać ma określone zlecenie). Czas przejazdu do tego miejsca miałby charakter analogiczny do czasu przejazdu do miejsca pracy, które ma charakter stacjonarny. Dlatego czasu przejazdu do pierwszego miejsca wykonywania pracy nie stanowiłoby czasu pracy, nawet jeśli pracodawca zwraca pracownikowi koszty przejazdu, co w przypadku pracowników mobilnych jest zasadą.

 


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika