Prawa autorskie do pracy dyplomowej

Pytanie:

"Czyją własnością jest praca dyplomowa ucznia średniej szkoły zawodowej? Czy na jej załączenie na szkolnej stronie internetowej potrzebna jest zgoda autora?"

Odpowiedź prawnika: Prawa autorskie do pracy dyplomowej

Zarówno autorskie prawa osobiste, jaki i majątkowe przysługują rzeczywistemu autorowi tj. uczniowi szkoły zawodowej. Umieszczenie na stronie internetowej przedmiotowej pracy jest wykonywaniem prawa autorskiego do rozpowszechniania, tak więc zgoda autora w tej kwestii jest rzeczą niezbędną.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika