e-prawnik.pl Porady prawne

Prawa autorskie do programu komputerowego

Pytanie:

Kto jest podmiotem praw autorskich do programu komputerowego, jeżeli było on tworzony w ramach stosunku pracy?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Prawa autorskie do programu komputerowego

Prawa autorskie majątkowe są prawami zbywalnymi. Prawa te mogą zostać przeniesione na podmioty trzecie, w tym na spółki.

Co również istotne, z przepisu art. 74 Prawa autorskiego wynika, że prawa majątkowe do programu komputerowego stworzonego przez pracownika w wyniku wykonywania obowiązków ze stosunku pracy przysługują pracodawcy, o ile umowa nie stanowi inaczej. Uwaga ta jest istotna z punktu widzenia kontraktów zawieranych z programistami.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ