Przedłużenie umowy o świadczenie usług

Pytanie:

"Jeżeli umowa o świadczenie usług jest zawarta na czas określony, to czy przedłużenie tej umowy powinno być poprzez nową umowę, czy poprzez aneks do poprzedniej?"

Odpowiedź prawnika: Przedłużenie umowy o świadczenie usług

Wszystko jedno! Istotne jest zgodne oświadczenie woli obu stron, iż chcą kontynuować świadczenie usługi. Nawet jeżeli zmienia się charakter tej usługi można porozumienie w tym zakresie ująć w aneksie do umowy. W nieobowiązującym już stanie prawnym tzw. umowy zlecenia były sztucznie dzielone, aby nie powstał obowiązek odprowadzania składki ZUS za zleceniobiorcę. W chwili obecnej jest to bez znaczenia.

 


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika