Przekształcenie sp. z o.o. w spółkę jawną

Pytanie:

Czy istnieje możliwość przekształcenia spółki z o.o. w spółkę jawną?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 551 kodeksu spółek handlowych możliwe jest przekształcenie spółki kapitałowej w spółkę osobową. W związku z tym spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (spółka przekształcana) może być przekształcona między innymi w spółkę jawną (spółkę przekształconą). Spółką przekształconą może być, bowiem każda spółka handlowa. Nie jest jednak możliwe przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji, która rozpoczęła podział majątku, ani spółki w upadłości. Tryb przekształcania spółek, a także szczególne regulacje dotyczące przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową określają przepisy kodeksu spółek handlowych.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: