Przekształcenie sp. z o.o. w spółkę jawną

Pytanie:

"Czy istnieje możliwość przekształcenia spółki z o.o. w spółkę jawną? "

Odpowiedź prawnika: Przekształcenie sp. z o.o. w spółkę jawną

Zgodnie z art. 551 kodeksu spółek handlowych możliwe jest przekształcenie spółki kapitałowej w spółkę osobową. W związku z tym spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (spółka przekształcana) może być przekształcona między innymi w spółkę jawną (spółkę przekształconą). Spółką przekształconą może być, bowiem każda spółka handlowa. Nie jest jednak możliwe przekształcenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji, która rozpoczęła podział majątku, ani spółki w upadłości. Tryb przekształcania spółek, a także szczególne regulacje dotyczące przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę osobową określają przepisy kodeksu spółek handlowych.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika