Rękojmia w sprzedaży

Pytanie:

Czy można dostać wzór umowy i rękojmię? Jest mi to bardzo potrzebne, ponieważ chcę kupić używany komputer i muszę mieć przynajmniej miesiąc rękojmi na to.

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Wzór umowy sprzedaży znajdzie Pan na naszej stronie: Umowa sprzedaży rzeczy ruchomej

Uprawnienia z tytułu rękojmi przysługują nabywcy (kupującemu) w przypadku zawarcia umowy kupna-sprzedaży rzeczy, bez względu na rodzaj tej rzeczy i niezależnie od tego, czy została na tę rzecz udzielona gwarancja. Uprawnienie z tytułu rękojmi będzie więc przysługiwało Panu w przypadku zawarcia umowy sprzedaży z mocy samego prawa, nie będzie więc do tego konieczne zawarcie dodatkowej umowy. Oprócz uprawnień z tytułu rękojmi, kupującemu mogą również przysługiwać uprawnienia z tytułu gwarancji. Uprawnienia te będą przysługiwać kupującemu pod warunkiem otrzymania od sprzedawcy dokumentu gwarancji. O zakresie tych uprawnień przesądza przede wszystkim treść gwarancji, podczas gdy zakres uprawnień przysługujących z tytułu rękojmi jest regulowany ustawą.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Eluska

26.3.2010 8:54:20

Re: Rękojmia w sprzedaży

nie istnieje taki twór jak umowa kupna-sprzedarzy!!!

smigas

28.11.2009 16:53:19

Re: Rękojmia w sprzedaży

mam pytanie czy jeśli mam gwarancję ze sklepu czy przysługuje mi rękojmia i czy mam możliwość wymiany na nowy sprzęt po 2 nieudanych wymianach smigasek@gazeta.pl

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: