Renta z tytułu niezdolności do pracy a praca

Pytanie:

"Czy jest taka możliwość, aby otrzymywać rentę z tytułu czasowej niezdolności do pracy w związku z chorobą zawodową i jednocześnie nadal pracować? "

Odpowiedź prawnika: Renta z tytułu niezdolności do pracy a praca

Podstawowe w tym zakresie znaczenie ma treść orzeczenia lekarskiego stwierdzająca stopień niezdolności i charakter pracy, która może być ewentualnie wykonywana przez rencistę. W przypadku, gdy lekarz stwierdzi, iż stan zdrowia umożliwia podjęcie pracy określonego rodzaju, możliwe staje się zatrudnienie.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • J. 2012-04-13 11:55:14

    mam określoną czasową niezdolność do pracy w zawodzie do którego się uczyłem, skończyłem szkołę, i w związku z tym czy przysługuje mi renta ?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika