Rezygnacja z ubezpieczenia w II filarze

Pytanie:

Czy rezygnując z ubezpieczenia emerytalnego w II filarze zgromadzone składki zostaną wypłacone ubezpieczonemu.?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Wystąpienie z II filaru jest niemożliwe. Decyduje o tym ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, wg której "przystąpienie przez ubezpieczonych [...] do otwartego funduszu emerytalnego jest nieodwołalnym oświadczeniem woli o wyborze ubezpieczenia emerytalnego [...]" (art. 111 ust.5).

Rachunek w OFE jest otwarty aż do wieku emerytalnego. Nie ma możliwości wcześniejszego zamknięcia i wypłacenia zgromadzonych na rachunku środków czy też przekazania zgromadzonych środków na konto Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

monk

30.12.2013 18:50:23

Re: Rezygnacja z ubezpieczenia w II filarze

To jest swiadome okradanie istot myslacych kture decyduja o swojej starosci a' ona jest krutka jak ofe

Bogna

9.6.2013 21:51:28

Re: Rezygnacja z ubezpieczenia w II filarze

Chcę zrezygnować z filaru który mam w polsacie czy mogę to zrobić?

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: