e-prawnik.pl Porady prawne

Rozliczenie zwrotu towaru będącego przedmiotem WDT

Pytanie:

W jaki sposób należy postępować zgodnie z przepisami, gdy klient z UE chce zwrócić wcześniej zakupiony towar? Czy powinna to być korekta faktury, czy też zwrot ten powinien odbywać się na zasadzie kupna-sprzedaży?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Rozliczenie zwrotu towaru będącego przedmiotem WDT

28.2.2005

Zwrot powinien zostać rozliczony analogicznie jak w przypadku zwrotu towarów w obrocie krajowym, a więc powinna zostać wystawiona faktura wewnętrzna (por. § 19 ust. 3 rozporządzenia o fakturach). Fakt, iż w omawianym przypadku mamy do czynienia z transakcją wewnątrzwspólnotową (wewnątrzwspólnotową dostawą towarów) nie wpływa w żaden szczególny sposób na zasady wystawienia i rozliczenia takiej faktury, a zatem faktura taka powinna zostać rozliczona przez Państwa w okresie rozliczeniowym, w którym otrzymacie Państwo potwierdzenie odbioru faktury korygującej (por. § 19 ust. 4 rozporządzenia o fakturach).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ