Składki do ZUS a umowa na okres próbny

Pytanie:

"Czy zatrudnienie pracownika na okres próbny wiąże się z koniecznością uiszczania opłat ZUS, tak jak przy umowie o pracę lub umowie zlecenia? Jeśli tak to w jakim zakresie?"

Odpowiedź prawnika: Składki do ZUS a umowa na okres próbny

Zawarcie umowy o pracę bez względu na to czy jest to okres próby, czy umowa na czas określony bądź nieokreślony rodzi po stronie pracodawcy obowiązek zgłoszenia pracownika do ubezpieczenia społecznego oraz opłacania składek. Wniosek do ZUS należy złożyć w terminie 7 dni od zawarcia umowy.   


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika