Skrócenie okresu wypowiedzenia a odprawa

Pytanie:

"Dostałem wypowiedzenie 3 miesięczne z pracy z przyczyn likwidacji stanowisk w pracy. Ma zostać wypłacona mi odprawa z tytułu takiego zwolnienia. Aktualnie dostałem propozycję zatrudnienia w innej firmie. Czy dotychczasowy pracodawca może skrócić mi okres wypowiedzenia na moją prośbę? Czy jeśli tak, to o ile można skrócić takie wypowiedzenie? I czy w przypadku skrócenia okresu wypowiedzenia na moją prośbę, będzie należała mi się odprawa?"

Odpowiedź prawnika: Skrócenie okresu wypowiedzenia a odprawa

Zakładamy, że odprawa zostanie wypłacona na podstawie ustawy o rozwiązywaniu stosunku pracy z przyczyn nie dotyczących pracowników. Na podstawie tych przepisów pracownik ma uprawnienie do otrzymania trzymiesięcznego wynagrodzenia, jeżeli był zatrudniony u danego pracodawcy ponad 8 lat.  Na wysokość odprawy wpływa staż pracy; nie ma znaczenia długość okresu wypowiedzenia. W razie rozwiązania umowy o pracę za wypowiedzeniem, pracodawca i pracownik mogą na mocy porozumienia stron skrócić okres wypowiedzenia.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika