Sprzeciw w stosunku do zgłoszenia rozpoczęcia robót budowlanych

Pytanie:

W jakich sytuacjach organ administracyjny może wnieść sprzeciw w stosunku do zgłoszenia rozpoczęcia robót budowlanych, które nie wymagają pozwolenia na budowę?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Ustawa Prawo budowlane wskazuje, kiedy organ może wnieść sprzeciw lub nałożyć dodatkowe obowiązki:

Art. 30. 6. Właściwy organ wnosi sprzeciw, jeżeli:

1) zgłoszenie dotyczy budowy lub wykonywania robót budowlanych objętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę;

2) budowa lub wykonywanie robót budowlanych objętych zgłoszeniem narusza ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub inne przepisy;

3) zgłoszenie dotyczy budowy tymczasowego obiektu budowlanego, o którym mowa w art. 29 ust. 1 pkt 12, w miejscu, w którym taki obiekt istnieje (chodzi o tymczasowe obiekty budowlane – e-prawnik.pl).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: