Świadczenie usług przez bar mleczny

Pytanie klienta:

""Czy istnieje jakaś regulacja prawna mówiąca o tym, że bary mleczne nie mogą sprzedawać posiłków mięsnych oraz nie mogą świadczyć usługi typu: "obiad na telefon i z transportem do klienta"? Osobiscie w to nie wierzę, jednak Izba Skarbowa właśnie takich argumentów używa, aby zniechęcić mnie do skorzystania z dotacji dla barów mlecznych (obecnie mam stołówkę).""

Odpowiedź prawnika:

Bary mleczne mogą serwować wszelkie produkty, także mięsne. Nie należy się sugerować nazwą baru, która wzięła się z faktu, iż przez długi czas w barach takich przeważały po prostu dania mleczne. Ewentualny zakaz wydawania dań mięsnych może być wydany przez właściwego inspektora sanepid-u. Nie ma także zakazu rezerwowania posiłków na telefon i z transportem do klienta.

Michał Włodarczyk - Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.