Sytuacja braku pełnienia funkcji Powiatowego inspektora nadzoru budowlanego

Pytanie:

Czy jest możliwa sytuacja, w której nikt nie pełni funkcji Powiatowego inspektora nadzoru budowlanego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W związku z brakiem uregulowań dotyczących powoływania zastępców Powiatowego inspektora nadzoru budowlanego możliwa jest sytuacja, w której

Powiatowego inspektora nadzoru budowlanego po prostu nie ma. Wypadek taki będzie mieć miejsce na przykład w razie śmierci osoby sprawującej stanowisko Powiatowego inspektora nadzoru budowlanego – aż to czasu powołania nowego. W takiej sytuacji jedynym możliwym rozwiązaniem jest wyznaczenie przez starostę osoby pełniącej obowiązki Powiatowego inspektora nadzoru budowlanego do czasu powołania nowego Powiatowego inspektora.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Pozwolenie na budowę czy zgłoszenie - wykaz prac remontowych

  W ostatnim czasie nasiliły się kontrole przeprowadzane przez Powiatowe Inspektoraty Nadzoru Budowlanego w całym kraju, a w szczególności w Warszawie. Jest to dobra okazja, ażeby przypomnieć, (...)

 • Projekty dot. branży budowlanej

  1 września rozpoczęły się konsultacje publiczne projektów ustaw regulujących funkcjonowanie administracji budowlanej oraz zawodów architekta, inżyniera budownictwa i urbanisty. Chodzi (...)

 • Katastrofa budowlana

  Katastrofa w znaczeniu potocznym języka polskiego to wydarzenie nagłe, tragiczne w skutkach, w którym ktoś ucierpiał lub poniósł śmierć, które spowodowało straty materialne. (...)

 • Doradcy restrukturyzacyjni pod większą kontrolą

  Przyjęto nowelizację szeregu ustaw w celu zwiększenia kontroli wykonywania zawodu doradcy restrukturyzacyjnego. Decyzją prawodawcy doradcy będą podlegali także nadzorowi Ministra Sprawiedliwości. (...)

 • „Podręcznik Inspektora Ochrony Danych” po polsku

  \"Podręcznik Inspektora Ochrony Danych\" to zbiór wytycznych dla IOD dotyczących sposobu zapewnienia zgodności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO). Opracowany (...)

NA SKÓTY