e-prawnik.pl Porady prawne

Termin usunięcia usterek budynku

Pytanie:

Czy istnieją, i jeżeli tak to jakie, uregulowania prawne odnośnie terminów usuwania usterek w budynkach-mieszkaniach kupionych bezpośrednio od dewelopera? Czekam na usunięcie takich usterek i deweloper twierdzi, że ma czas na ich usunięcie.

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Termin usunięcia usterek budynku

8.7.2004

Jeżeli kupujący korzysta z gwarancji rzeczy sprzedanej, to gwarant (w tym przypadku deweloper) powinien dokonać jej naprawy w "odpowiednim terminie" - tak stanowi kodeks cywilny. W przypadku zaś rękojmi, powinien dokonać usunięcia wad czy usterek niezwłocznie. Nie oznacza to oczywiście, że termin ten może być w nieskończoność przesuwany. Jeżeli deweloper uchyla się od dokonania napraw, do których - z tytułu rękojmi bądź gwarancji - jest zobowiązany, zawsze można skierować sprawę do sądu o wykonanie obowiązków wynikających z umowy sprzedaży budynku-mieszkania.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: Termin usunięcia usterek budynku

Domator

9.4.2020 14:0:17

Re: Termin usunięcia usterek budynku

Odpowiedź zupełnie oderwana od rzeczywistości. Kto ma czas i pieniądze na uganianie się po sądach które nawet nie mogą przyznać odszkodowania za przekroczenie terminu naprawy usterek jeśli nie wykażesz, że bezpośrednio przez tą usterkę ponosisz koszty. To, że mieszkasz w rozgrzebanym domu już nikogo nie interesuje bo deweloper święta krowa.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ