Treść umowy o pracę - elementy niezbędne umowy

Pytanie:

"Jaki adres wpisać na umowie o pracę, jeżeli pracownik, z którym zawieramy umowę posiada stałe i tymczasowe zameldowanie? Adres zamieszkania jest taki sam jak tymczasowe zameldowanie."

Odpowiedź prawnika: Treść umowy o pracę - elementy niezbędne umowy

W umowie o pracę, jak w każdej umowie, która ma mieć znaczenie prawne, konieczne jest oznaczenie jej stron. Oznaczenie strony - tu pracownika - powinno być dokonane w taki sposób, aby jasno wynikało z umowy o kogo chodzi. Jeżeli chodzi o adres pracownika, to wydaje się, iż wystarczającym będzie zamieszczenie adresu zamieszkania pracownika (w tym przypadku więc adresu tymczasowego zameldowania).


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika