Ujawnienie danych o wynagrodzeniu w pozwie

Pytanie:

Jestem w trakcie sprawy rozwodowej. Z żoną pracuję w jednej firmie, żona jest administratorem systemu kadry i płace. W piśmie procesowym przywołała wysokość moich dochodów. Od dłuższego czasu moja wypłata wpływa na osobne konto, do którego żona nie ma dostępu. Informację o dochodach mogła zaczerpnąć jedynie z systemu. Czy w ten sposób pogwałciła jakieś przepisy, jeśli tak to jakie?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Nie może się Pan powoływać na naruszenie danych osobowych. Dane bowiem uzyskane przez Pana żonę są niezbędne dla przeprowadzenie określonego postępowania.

Ważniejszym jest jednak, że zostały uzyskane w sposób legalny, bowiem Pana żona była osobą uprawnioną do ich uzyskania. Trudno byłoby tłumaczyć inne zachowanie w postaci takiej, że żona wprawdzie ma informacje ile Pan zarabia, a na pytanie Sądu lub gdy taka informacja dla Sądu jest niezbędna stwierdza, iż nie może jej przekazać nie wskazując racjonalnego powodu albo stwierdza, że nie wie ile Pan zarabia. Oświadczenie żony, że nie wie ile Pan zarabia mogłoby być tłumaczone jako zeznanie nieprawdy.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY