Umowa o pracę z prezesem zarządu

Pytanie:

"Z kim podpisuje umowę o pracę Prezes jednoosobowego Zarządu Spółki?"

Odpowiedź prawnika: Umowa o pracę z prezesem zarządu

Umowę o pracę z członkiem zarządu (prezesem) spółki z o.o. lub spółki akcyjnej może zawrzeć jedynie rada nadzorcza spółki lub pełnomocnik powołany specjalnie w tym celu uchwałą wspólników (akcjonariuszy). Zasady tej nie może więc zmienić ani umowa spółki, ani uchwała wspólników. Tak więc umowa o pracę z członkiem zarządu, zawarta przez inny niż wymienione wyżej organ spółki, jest z mocy prawa nieważna. Poza tym umowa o pracę zawarta przez jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą przez wspólnika będącego prezesem jej jednoosobowego zarządu, z tym wspólnikiem jest nieważna.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika