Umowa o szkolenie zawodowe

Pytanie:

"Jeżeli podpisałem umowy z zakładem pracy na szkolenie zawodowe, a umowa ta zawierała punkty odpracowania kosztów szkolenia w przeciągu 3 lat. Jeżeli zakład jest w trudnej sytuacji finansowej i nie wypłaca pełnych wypłat (50% lub 75%)czy umowy nadal obowiązują, czy mogę się zwolnić bez zwrotu kosztów?"

Odpowiedź prawnika: Umowa o szkolenie zawodowe

Pracodawca kierujący swojego pracownika na szkolenie zawodowe określa w indywidualnej umowie z pracownikiem wzajemny zakres obowiązków i praw stron oraz sposób późniejszych ewentualnych rozliczeń. Nie ma ściśle określonych prawem regulacji co do warunków, kiedy wydatki mają być przez pracownika "odpracowane", a kiedy nie. Należałoby zajrzeć do umowy i dokładnie wczytać się w jakich przypadkach wyłączony jest obowiązek odpracowania kosztów szkolenia.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika