e-prawnik.pl Porady prawne

Ustawa o najmie lokali

Pytanie:

Czy absurdalna i niezgodna z konstytucją ustawa o najmie lokali, która została zaskarżona do Trybunału Konstytucyjnego nadal obowiązuje i w kwestii podwyżki czynszu muszę ją respektować?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Ustawa o najmie lokali

10.6.2002

Nie - nie należy jej respektować. Ustawa o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych z dnia 2 lipca 1994r. została uchylona z dniem 1 stycznia 2002r. Uchylenie ustawy oznacza, że została ona pozbawiona mocy obowiązującej, a co za tym idzie została usunięta z systemu prawa i nie zawiera norm prawnych do których należałoby się stosować. Należy jednak zaznaczyć, że obecnie w kwestii wysokości czynszów w lokalach obowiązuje ustawa o ochronie praw lokatorów, której przepisy także są kontrowersyjne. Ta ustawa nadal obowiązuje.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: Ustawa o najmie lokali

JACEK

11.2.2010 8:45:45

Re: Ustawa o najmie lokali

CHCĘ WYNAJĄĆ MIESZKANIE NA OK 7 LAT NAJEMCA MÓWIŁ COŚ O ZMIANIE USTAWY NAJMU IŻE NIE BARDZO TU CYTAT:juz nowa ustawe z 28 stycznia br. ktora podpisal juz prezydent ,wiec nie ma chetnych do wynajecia z uwagi na warunki ,ktorych nie wszyscy moga spełnic.PROSZĘ O PRZYBLIŻENIE JAK TO ROZUMIEĆ CO NAJEMCA MYŚLĄC O USTAWIE MA NA MYŚLI!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ