Uzupełnienie odwołania

Pytanie:

"Złożyłem odwołanie od decyzji starosty powiatowego do samorządowego kolegium odwoławczego w wyznaczonym terminie oraz za pośrednictwem starosty - jak tego wymagało zastrzeżenie w decyzji starosty. Jednak po tygodniu zorientowałem się, że pewne argumenty w moim odwołaniu umknęły mojej uwadze. Czy mogę dołączyć te dodatkowe wnioski i uwagi do mojego odwołania w terminie późniejszym, ale przed orzeczeniem kolegium. Czy muszę je dołączyć za pośrednictwem starosty?"

Odpowiedź prawnika: Uzupełnienie odwołania

Zgodnie z art. 128 kodeksu postępowania administracyjnego, odwołanie nie wymaga szczegółowego uzasadnienia. Wystarczy, jeżeli z odwołania wynika, że strona nie jest zadowolona z wydanej decyzji. Przepisy szczególne mogą ustalać inne wymogi co do treści odwołania. Dlatego tez szczegółowe uzasadnienie odwołania nie jest wymagane. Jeżeli jednak strona chciałaby uzupełnić swe argumenty powołane w odwołaniu, może złożyć wniosek o przeprowadzenie dodatkowego postępowania w celu uzupełnienia dowodów i materiałów w sprawie (art. 136 k.p.a.) Wniosek ten należy kierować bezpośrednio do organu odwoławczego.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika