Wierzytelność jako aport do spółki z o.o.

Pytanie:

Czy można założyć spółkę z o.o. wnosząc aportem wierzytelności jako kapitał założycielski?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Kodeks spółek handlowych nie określa, co może stanowić aport do spółki kapitałowej. Art. 14 kodeksu spółek handlowych stanowi jedynie, że przedmiotem wkładu nie może być prawo niezbywalne lub świadczenie pracy bądź usług. Zarówno orzecznictwo, jak i nauka prawa wypracowały (jeszcze na gruncie poprzednio obowiązującego kodeksu handloego) pewne wskazówki, co może stanowić przedmiot wkładu. Powszechnie uznaje się, że przedmiotem aportu może być także wierzytelność wspólnika.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: