Wydanie świadectwa homologacji

Pytanie:

Posiadam w naszej firmie samochód dostawczy Sprinter i samochód ''ciężarowy'' Skoda Octavia czy od nowego roku muszę udać się do stacji diagnostycznej po wydanie homologacji?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Uchwała Składu Pięciu Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 18 grudnia 2000 r., sygn. akt OPK 18/2000 stanowi, że podmiot dokonujący w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zmiany rodzaju oraz przeznaczenia pojazdu samochodowego osobowego po pierwszej rejestracji na ciężarowy uniwersalny ma obowiązek uzyskania nowego świadectwa homologacji. Również art. 72 ustawy prawo ruchu drogowego stanowi, że rejestracji dokonuje się na podstawie wyciągu ze świadectwa homologacji albo odpisu decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, jeżeli są wymagane. Jeśli samochód został zarejestrowany jako samochód ciężarowy na podstawie świadectwa homologacji, to nie ma potrzeby udawania się do stacji diagnostycznej. Problem pojawia się w odniesieniu do tego kiedy doszło do nabycia tego pojazdu. Kwestie te reguluje poniżej zamieszczony artykuł. Prosimy zatem o zapoznanie się z treścią artykułu: Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: