Wymiar urlopu a działalność gospodarcza

Pytanie:

Przez trzy lata prowadziłam działalność gospodarczą, czy te lata wliczane są do urlopu?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z regulacja ustawową, do okresu zatrudnienia, od którego zależy prawo do urlopu i wymiar urlopu, wlicza się okresy poprzedniego zatrudnienia, bez względu na przerwy w zatrudnieniu oraz sposób ustania stosunku pracy. Jak zaznaczono, chodzi o okres „zatrudnienia”. Prowadzenie działalności gospodarczej nie mieści się w tym pojęciu, zatem okres prowadzonej działalności gospodarczej nie będzie się wliczał do okresu od którego zależy prawo do urlopu i jego wymiar. Polecamy lekturę artykułu: Urlopy wypoczynkowe - nabycie uprawnień przez pracownika, wymiar urlopu, zasady jego udzielania.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (4)

piotr

27.6.2017 14:43:59

Re: nagroda jubileuszowa?

czy praca w gospodarstwie rolnym męża wlicza się do nagrody jubileuszowej i dodatku stażowego /pracownik samorządowy/? A co w wypadku gdy pracownik pracował a nie odziedziczył gospodarstwa rolnego ani nie dostał od rodziców w spadku? W internecie są wyroki sądu które nakazują wypłacić nagrodę.

Marek

26.5.2014 14:33:38

Re: Wymiar urlopu a działalność gospodarcza

Prowadziłem 3 lata działalność gospodarcza czy moge je w liczyć do urlopu w nowej pracy ?

Karolina

28.2.2013 11:7:40

Re: Wymiar urlopu a działalność gospodarcza

Czy na działalnosci Gospodarczej nalezy sie Urlop?

zainteresowany

22.12.2010 11:41:19

Re: Wymiar urlopu a działalność gospodarcza

a czy prowadzenie działalności gospodarczej nie jest formą zatrudnienia - "samozatrudnienia" ???

Pokaż wszystkie komentarze (4)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.12.2011

  Ochrona zdrowia nauczyciela

  Niezależnie od przysługującego nauczycielowi i członkom jego rodziny prawa do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego, organy prowadzące szkoły przeznaczą corocznie w budżetach odpowiednie środki (...)

 • 1.10.2013

  Nowelizacja Kodeksu pracy w zakresie urlopów wychowawczych -1 października 2013 roku.

  Z dniem 1 października 2013 roku wchodzi w życie nowelizacja kodeksu pracy, dalej k.p. która ma za przedmiot modyfikację dotychczasowych zasad udzielania urlopu wychowawczego określonego w art. 186 (...)

 • 19.5.2016

  Urlop ojcowski

  Pracownicy – ojcowie, mogą korzystać z urlopu ojcowskiego od 2010 roku. Instytucja ta została wprowadzona do Kodeksu pracy ustawą z dnia 6 grudnia 2008 roku o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz (...)

 • 10.1.2013

  Urlop na żądanie - czyli co zrobić, jeżeli pracodawca nie chce dać Ci urlopu?

  Kodeks pracy przyznaje pracownikowi prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Poza tym prawo to jest chronione w bardzo wysokim stopniu, a mianowicie pracownik nie może zrzec (...)

 • 28.1.2014

  Urlopy bezpłatne

  Prawo pracy, oprócz przysługującego pracownikowi niezbywalnego prawa do urlopu wypoczynkowego, przewiduje także możliwość skorzystania z urlopu bezpłatnego. Możliwa jest też sytuacja, w której (...)