e-prawnik.pl Porady prawne

Wynajem mieszkania własnościowego w spółdzielni

Pytanie:

Czy spółdzielnia musi wyrazić zgodę na wynajęcie lokalu użytkowego, jeśli jest on przedmiotem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Wynajem mieszkania własnościowego w spółdzielni

20.6.2003

Zgodnie z art. 17 [16] ust. 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, wynajmowanie lub oddawanie w bezpłatne używanie przez członka całego lub części lokalu nie wymaga zgody spółdzielni, chyba że byłoby to związane ze zmianą sposobu korzystania z lokalu lub przeznaczenia lokalu bądź jego części. Jeżeli wynajęcie lub oddanie w bezpłatne używanie miałoby wpływ na wysokość opłat na rzecz spółdzielni, członek obowiązany jest do pisemnego powiadomienia spółdzielni o tej czynności. W tym drugim przypadku zawiadomienie jest konieczne, gdy np. w lokalu, w którym zameldowanych jest 5 osób (i od tych 5 pobierane są opłaty), w wyniku wynajmu ma zamieszkać np. 8 osób (wówczas wysokość opłat zmienia się).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: Wynajem mieszkania własnościowego w spółdzielni

Tdaeusz

25.12.2009 17:34:26

Re: Wynajem mieszkania własnościowego w spółdzielni

jakie sa przepisy wynajmu mieszkania wlasnosciowego dla siostry z uwzglednieniem ,ze ona zobowiazuje sie placic wszystkie rachunki bierzace jak gaz,swiatlo, wode i inne oplaty z tym loklem


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ