Żądanie kopii umowy od drugiej strony

Pytanie:

"Czy w przypadku zgubienia umowy strony takiej umowy mogą żądać od siebie wydania jej kopii?"

Odpowiedź prawnika: Żądanie kopii umowy od drugiej strony

Oczywiście trudno sobie wyobrazić sytuację, w której jedna ze stron umowy zawartej w formie pisemnej odmówiłaby drugiej stronie wydania np. kopii takiej umowy. Niestety w przypadku odmowy trudno zmusić do tego stronę umowy, zwłaszcza, jeżeli przy jej zawieraniu obie strony otrzymały jej kopię. Jedynie w przypadku sporu dotyczącego wykonania umowy sąd mógłby zobowiązać stronę umowy posiadającą jej pisemną wersję do przedłożenia jej w sądzie. Brak samoistnego roszczenia o wydanie takiej umowy.


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Weronika 2020-04-27 21:43:05

    Mam problem. Popisałam umowę z pracodawcą na 3 msc. Widniała w niej kara o 1000 zl kary jesli nie wypracuje probnych 3 msc. Siec sklepów posiada 3 lokalizacje. Wydaje mi sie, ze w umowie byla zapisana ulica na ktorej powinnam pracowac. Ale wysyłaja mnie do pracy z ludzmi na innej ulicy z ktorymi psychicznie nie da się wytrzymać. Pracowadca od miesiaca nie potrafi wydac mi kopii umowy. Co zobic? Pomocy.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika