Zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego

Pytanie:

Jakie kwalifikacja należy posiadać, aby objąć stanowisko zastępcy kierownika USC?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Ubiegać się o stanowisko zastępcy kierownika urzędu stanu cywilnego w świetle obecnie obowiązujących przepisów mogą osoby, które:
1) ukończyły studia magisterskie na kierunku prawo
2) ukończyły studia magisterskie na kierunku administracja
3) ukończyły studia pierwszego stopnia (czyli np. licencjackie lub inżynierskie) na dowolnym kierunku, a następnie studia podyplomowe (drugiego stopnia) z zakresu administracji

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • Zmiana nazwiska lub imienia - Jak zmienić nazwisko?

  Z pewnością nikt nie chciałby mieć nazwiska, którego brzmienie wywołuje drwiące uśmiechy wśród znajomych. Niestety zdarza się dość często, że czyjeś nazwisko lub imię może (...)

 • Jak zarejestrować zgon?

  Zgon osoby należy zgłosić w terminie: 3 dni od sporządzenia karty zgonu albo 24 godziny od zgonu, jeżeli zgon nastąpił na skutek choroby zakaźnej. Zgon zgłasza się kierownikowi (...)

 • Jak wrócić do nazwiska noszonego przed ślubem?

  Osoba po rozwodzie, która chce wrócić do nazwiska, które było przez nią noszone przed ślubem, może - aby to załatwić - umówić się na wizytę w urzędzie stanu cywilnego (...)

 • Zawarcie małżeństwa przed duchownym

  Małżeństwo zawarte w obecności duchownego poprzez oświadczenie woli jednoczesnego jego zawarcia przez mężczyznę i kobietę jest jedną z form małżeństwa skutecznego w świetle prawa. Warunkiem (...)

 • Jak zarejestrować urodzenie w urzędzie stanu cywilnego?

  Nowo narodzone dziecko musi zostać zarejestrowane w urzędzie stanu cywilnego. Sporządzony dla dziecka akt urodzenia będzie określał m.in. jego dane osobowe (imię, nazwisko), pochodzenie od określonych (...)

NA SKÓTY